24. 10.


Výběr z obsahu

Ubuntu 9.10 na HTC HD2 Hra pro všechna Windows Mobile zařízení s originálním ovládáním Windows 95 na Windows Mobile zařízeních (+ MS-DOS 7.1) Převod videa do (nejen) WVGA rozlišení i s titulky Google Android 2.1 s HTC Sense na vašem zařízení! Emulujte PlayStation na Windows Mobile! Nezbytné spouštěcí rozhraní a knihovny pro provozování většiny moderních aplikací. Velká recenze HTC Touch HD T8282 O centimetr tlustší a 3150mAh silnější! HTC Universal: Adhesive Tape Tuning (Shelby GT500KR) Ångström Opie 1.2.3 na HTC Universal: Pohled uživatele Linux na HTC Universal: Zcela nové možnosti! 8 palcové Sony Vaio VGN-P92KS s 2GHz Atomem a 1600x768 displejem

Odkazy

Partneři:Stahujte neomezeně s rapidzasms.cz

Toplisty, katalogy:


Statistiky
Vyberte si kategorii ve vrchní části stránky.


Downloady: Emulátory
Emu48 1.19
Kvalitní emulátor programovatelných kalkulaček HP-38G, HP-39G, HP-40G, HP-48SX, HP-48GX a HP-49G. Tento balíček obsahuje kalkulačku (KLM skript) HP-48GX pro WVGA displeje, zbylých 10 kalkulaček zobrazíte i na displejích s rozlišením QVGA a vyšším. Emulátor je pod všeobecnou veřejnou licencí GNU, ale ROM jednotlivých kalkulaček jsou pouze k osobnímu nekomerčnímu použití.

Použití emulátoru je snadné, protože budete mít po instalaci CAB souboru vše připravené (chcete-li použít další KML skripty pro jiné chování a vzhled kalkulačky nebo použít jiné ROM, podívejte se do přiloženého souboru „Emu48.htm“).

Po spuštění vám budou nabídnuty připravené KML skripty („Current KML Script :“) z instalační složky emulátoru („Emu48 Directory“) představující jednotlivé kalkulačky. „Realistic HP 48GX [WVGA]“ je v úvodu zmíněná speciální verze pro WVGA displeje, na ostatní vám stačí QVGA rozlišení.

V nabídce „File“ lze načíst novou kalkulačku („New…“), otevřít stav dříve uložené kalkulačky („Open…“), uložit stav aktuální kalkulačky („Save“), uložit stav aktuální kalkulačky, pokud ještě nebyl uložen („Save As…“), zavřít kalkulačku („Close“) nebo vstoupit do nastavení („Settings“), kde lze povolit autentickou rychlost kalkulačky, automatické ukládání stavu, spravovat virtuální paměťové karty, virtuální kabelové nebo infračervené připojení kalkulačky a další.

V nabídce „Edit“ je načítání a ukládání objektů a kopírování a vkládání aktuálního výpočtu (reálného čísla, komplexního čísla nebo řetězce) v úrovni 1 do a ze systémové schránky (pouze pro kalkulačky HP-48SX, HP48-GX a HP-49G), zároveň je ve stejné nabídce i reset kalkulačky a její záloha. Ve „View“ lze změnit aktuální KML skript (a tím rozložení zobrazení), v „Tools“ si můžete připravit a použít makro pro automatické zadávání a v „Help“ -> „Help Topics“ je podrobnější popis všech funkcí emulátoru (stejný soubor jsem přiložil i samostatně).

Na oficiálních stránkách emulátoru je kromě verze pro stolní Windows i mnoho dalších KLM skriptů nebo odkazů na užitečné stránky okolo kalkulaček od HP a jejich emulace.

Tento instalační soubor pochází odsud z fóra xda-developers.com.
Licence: GNU GPL O/S: Pocket PC 2002 a vyšší Verze: 1.19
Přidáno: 01. 09. 2010 Downloady: 1213 Stáhnout (2,55 MB)
FPSEce 0.10
Emulátor legendární herní konzole PlayStation byl jednou z prvních aplikací, která se na Windows Mobile Downloads objevila. Po dvou letech čekání autoři emulátoru vypustili na veřejnost kompletně přepsanou verzi 0.10. Ta je mnohem rychlejší, fungují na ní téměř všechny hry, umí emulovat analog, podporuje některé Bluetooh gamepady, umí simulovat mulitouch u virtuálních tlačítek a další.

Významným rozdílem je také skutečnost, že pro emulaci konzole již nepotřebujete nutně její BIOS. Pro některé hry však nutný být může, podle autorů je nejlepší ten s označením Scph1001 (po instalaci emulátoru ho nakopírujte do „\Program Files\FpseCE\BIOS“). Samozřejmě budete potřebovat obraz disku hry (kterou vlastníte); podporovány jsou různé formáty (ISO, BIN, IMG, NRG), které mohou být zabalené (Z, BZ, ZNX). Protože na discích her často bývá mnoho zbytečných věcí (a zabíraly by vám mnoho místa na kartě), najdete na stránkách emulátoru aplikaci PocketISO, sloužící ke zmenšení a ořezání her (odebrání/komprimace hudby, videa…).

Obraz disku hry můžete uložit kamkoliv (na kartu, na síťový disk…), protože emulátor vás ho vždy po spuštění nechá vybrat (a vytvoří jeho zástupce do nové složky „PSone Games“ v nabídce Start společně s vaším nastavením). Pokud se emulátor nespustí, může být nutné specificky upravit soubor „\Program Files\FpseCE\fpse.ini“, další informace hledejte v přiloženém „FPSEce 0.10 ReadMe.pdf“.

Než si budete moci užívat hraní, bude nejzdlouhavější namapovat tlačítka pro ovládání. Máte-li hodně fyzických, stiskněte ikonu gamepadu, ten se zvětší, abyste mohli označit konkrétní tlačítko - jeho číslo zmizí – nyní stiskněte fyzické tlačítko, které k němu chcete přiřadit, a jste hotovi. Mapování tlačítek na dotykový displej se provádí po stisku ikony displeje. Nalevo uvidíte rozložení částí displeje pro mapování (posuvníky lze mřížku měnit) a napravo výběr tlačítka (a způsob jeho stisku), pod ním jeho případnou ikonu a barvu (chcete-li virtuální tlačítko na displeji vidět). Když jsou tlačítka správně rozmístěna, můžete tisknout i dvě zároveň, emulátor se pokusí odhadnout oba dotyky (například plyn a zatočení zároveň). Je možné mapovat i analogový ovladač, pistoli (nabídka „Controller“) a stisk několika tlačítek zároveň („MultiKeys“). Z mapování tlačítek odejdete krátkým stiskem vypínací ikony vlevo nahoře (jejím dlouhým podržením emulátor ukončíte).

„Otočením“ velkého stříbrného tlačítka na požadovanou stranu překlopení aktivujete zobrazení na celém displeji. Zpět z celého displeje se vrátíte stiskem bílého malého textu v rohu. Pokud se hra zobrazuje pomalu, můžete využít vynechávání obrázků („FrameSkip“). Má-li hry komprimovaný zvuk (pomocí PocketISO), ztlumením „CD Vol“ a „XA Vol“ lze dosáhnout až o 20% rychlejší emulace.

Pochopitelně, že čím výkonnější je vaše zařízení, tím plynulejší emulace dosáhnete. Vlastníte-li zařízení s chipem Qualcomm Snapdragon, zahrajete si plynule většinu her. Stojí za to shlédnout videa, na kterých je použita Toshiba TG01 nebo HTC HD2.

Chcete-li vývoj podpořit, můžete za 5€ získat verzi s možností uložení postupu úplně kdykoliv. S volnou verzí se budete muset spokojit s klasickým ukládáním (ikony Memory karet). Podívejte se do přiloženého „FPSEce 0.10 ReadMe.pdf“, kde je kompletní návod k použití emulátoru včetně dalších důležitých informací (ty jsou i na oficiálních stránkách).
Licence: Freeware O/S: Windows Mobile 2003 a vyšší Verze: 0.10
Přidáno: 26. 12. 2009 Downloady: 2982 Stáhnout (4,09 MB)
Esmertec Jbed 20090216.5.1
Esmertec Jbed je jedním z nejrychlejších a nejschopnějších „emulátorů“ Java 2 Micro Edition (J2ME) pro Windows Mobile. Můžete si tak na svém Windows Mobile zařízení zahrát i hry z klasických hloupých telefonů nebo používat datově nenáročný a rychlý mobilní prohlížeč Opera Mini, který je pravděpodobně tou nejpropracovanější J2ME aplikací.

Po instalaci si program asociuje všechny JAR soubory v systému, takže je lze vybrat přímo z Průzkumníku souborů. Pokud nejprve spustíte Esmertec Jbed, můžete v „Menu“ -> „Install“ zvolit „Local Files“ a celé zařízení bude prohledáno na přítomné MIDlety. Všechny nalezené soubory se vypíší v seznamu, označením a zvolením „Menu“ -> „Info“ lze zobrazit detailní informace o MIDletu nebo levým „Go“ soubor rozbalit. Po rozbalení budete dotázáni, kam chcete javovou aplikaci/hru zařadit („Menu“ -> „New Folder“ si můžete vytvořit novou složku), pokud nechcete vytvářet složky, jen nechte označené „“ a dokončete levým „OK“. MIDlet se začne kompilovat (javový bitecode přímo do nativních instrukcí). Můžete se setkat s hláškami o nepodepsané aplikaci, ty jen potvrďte levým „Yes“. Po dokončení získáte hlášku o úspěšné instalaci a možnosti přímého spuštění, což lze udělat levým „Yes“.

Po příštím spuštění Esmertec Jbed uvidíte seznam svých nainstalovaných MIDletů a vytvořené složky (ze kterých se vracíte „Menu“ -> „Up“). Stiskem aplikace nebo označením a levým „Launch“ je můžete spouštět. Už se nemusí kompilovat, takže nabíhají téměř okamžitě. V „Menu“ -> „Actions“ lze aplikaci odinstalovat („Uninstall“), provést update z nového MIDletu („Update“), přejmenovat („Rename“), přemístit do jiné složky („Move“), nastavit hlášky zabezpečení („Security“) a zobrazit informace o javové aplikaci („Info“). V samotné hlavní nabídce „Menu“ můžete vytvořit kdykoli novou složku („New Folder“), odinstalovat úplně všechny javové aplikace („Uninstall All“), zobrazit certifikáty („Certificates“), povolit běh na pozadí („Background Running“) a další.

V této diskusi na fóru xda-developers.com najdete starší upravené verze, které lze včetně MIDletů nainstalovat na paměťovou kartu, jinak se totiž vše ukládá do úložiště v zařízení. Podrobné informace o Esmertec Jbed najdete na oficiálních stránkách.
Licence: O/S: Windows Mobile 5 a vyšší Verze: 20090216.5.1
Přidáno: 09. 04. 2009 Downloady: 6083 Stáhnout (1,21 MB)
PocketGBA
Vzpomínáte na herní konzoli Game Boy Advance? Jako skoro všechny herní konzole, i tato se emuluje na všemožných jiných platformách a tedy i na Windows Mobile. Za ty roky existence konzole na ní vznikly stovky her všech žánrů a je škoda na ně hned zapomenout, protože některé jsou velmi kvalitní. Díky tomuhle emulátoru si je zahrajete i na svém mobilním zařízení!

Hlavní obrazovka emulátoru obsahuje devíti ikonové menu. První ikonkou „Loadnačtěte zálohu cartrige (ROM) ve formátu .gba (může být v .zip archivu). Pokud je korektní, zpřístupní se vám všechny možnosti v menu. Ještě před zahájením hry tlačítkem „Run“ bude vhodné si nastavit ovládání v „Control“, pokud máte tu možnost, namapujte co nejvíce tlačítek na HW tlačítka vašeho zařízení, ovládání pomocí displeje není většinou pohodlné. V nabídce „Video“ lze volit případný frame skip, způsob zobrazení (horizontální, vertikální nebo na celou obrazovku), povolit HW grafickou akceleraci pro zařízení s chipy Intel 2700G a zakázat zobrazení informací o stavu při hře. Nabídka „Sound“ nabízí detailní nastavení zvuku včetně možnosti jeho vypnutí (pro rychlejší emulaci). „System“ umožňuje ladit nefunkční cartridge (při problémech zrušte „Cart. Mask“, popřípadě „Patch Cart.“, můžete také vyzkoušet vypnout zvuk); velice zajímavé jsou položky „Edit Game Screen“ (horizontální „H“ nebo vertikální „V“), díky kterým si můžete pomocí jednoduchého editoru zcela libovolně rozložit prvky při emulaci (pozice tlačítek na displeji, obrazu...). Ikonky „Save“ a „Load“ samozřejmě umožňují nezbytné uložení a opětovné načtení hry. Při hře lze hlavní menu vyvolat stiskem obrazu.

Emulátor se neinstaluje! Stažené a rozbalené soubory nakopírujte do zařízení a spusťte souborem „PocketGBA.exe“.

Navštivte oficiální stránky pro další informace.
Licence: Freeware O/S: Pocket PC 2002 a vyšší Verze: rel. 060723
Přidáno: 08. 03. 2009 Downloady: 1817 Stáhnout (308 kB)
Genesis Plus/Pocket PC 1.06
Díky tomuto emulátoru si na svém kapesním počítači mů?ete zahrát legendární hry z konzole Sega Genesis (Sega Mega Drive). Jsou podporovány i zazipované ROM her a emulace probíhá překvapivě plynule. Emulátor se neinstaluje. Rozbalené soubory stačí překopírovat do zařízení a spustit souborem ?genpp.exe?. Po úvodní obrazovce vás hra nechá vybrat konkrétní ROM vybrané hry (ty musíte vlastnit a mít nakopírované v zařízení). Po výběru této ROM se hra spustí a u? mů?ete hrát.
Licence: Freeware O/S: Windows Mobile 2003 a vy??í Verze: 1.06
Přidáno: 24. 02. 2008 Downloady: 2894 Stáhnout (272 KB)
TI59ce 1.0
Znáte to. Potřebujete něco rychle spočítat a máte po ruce va?e kapesní zařízení, ale hned vedle vám le?í i bě?ná ?hloupá? kalkulačka, sáhnete raději právě po ní. Jsou mo?né dvě příčiny: buď počítáte jednoduchý příklad a nestojí vám za to ?mátrat v menu va?eho zařízení a čekat, a? se aplikace spustí, nebo naopak potřebujete spočítat slo?itý příklad a pou?ít některé dal?í matematické funkce. Defaultní kalkulačka ve Windows Mobile podporuje pouze ty základní. Tato aplikace v?ak umí zcela věrohodně emulovat skutečnou, programovatelnou kalkulačku od Texas Instruments s označením 59 CE. Přesto?e se jedná o star?í kalkulačku (mo?ná jí dokonce pamatujete), obsahuje téměř v?echny důle?ité pokročilé matematické funkce. Spou?tí se a počítá velice svi?ně i na pomalej?ích zařízeních a ani vám nezabere moc místa, nebo? nainstalovaná má jen něco přes 100KB.
Licence: Freeware O/S: Pocket PC 2002 a vy??í Verze: 1.0
Přidáno: 06. 02. 2008 Downloady: 2912 Stáhnout (32,0 KB)
pDOSBox 2.0
Plně funkční emulátor mocného operačního systému DOS zalo?ený na známem DOSBoxu.

Pro spu?tění této verze je bohu?el nutné nastavit datum v zařízení o několik let zpět, jinak získáte jen hlá?ku, ?e program ji? vypr?el a máte si stáhnout neexistující nověj?í verzi!

Obsah sta?eného archivu nakopírujte na kartu. Emulátor spustíte souborem pdbfend.exe. Nyní ji? mů?ete pracovat jako v klasickém příkazovém řádku DOSu. Doporučuji nejprve spustit nějaký souborový manager (Norton Commander, Volkov Commander...), ze kterého snadno dále spustíte va?e oblíbené DOSovské hry a programy. Kompletní konfiguraci pDOSBoxu najdete v souboru DOSBOX.TXT, ve kterém jsou navíc obsa?eny příkazy, jen? se vykonají při úplném spu?tění aplikace (například si v něm mů?ete nastavit automatický start zmíněného souborového manageru).
Licence: Freeware O/S: Pocket PC 2000 a vy??í Verze: 2.0
Přidáno: 24. 12. 2007 Downloady: 2451 Stáhnout (1,17 MB)
Twitter


Vyhledávání
Twiter