28. 10.


Výběr z obsahu

Ubuntu 9.10 na HTC HD2 Hra pro všechna Windows Mobile zařízení s originálním ovládáním Windows 95 na Windows Mobile zařízeních (+ MS-DOS 7.1) Převod videa do (nejen) WVGA rozlišení i s titulky Google Android 2.1 s HTC Sense na vašem zařízení! Emulujte PlayStation na Windows Mobile! Nezbytné spouštěcí rozhraní a knihovny pro provozování většiny moderních aplikací. Velká recenze HTC Touch HD T8282 O centimetr tlustší a 3150mAh silnější! HTC Universal: Adhesive Tape Tuning (Shelby GT500KR) Ångström Opie 1.2.3 na HTC Universal: Pohled uživatele Linux na HTC Universal: Zcela nové možnosti! 8 palcové Sony Vaio VGN-P92KS s 2GHz Atomem a 1600x768 displejem

Odkazy

Partneři:Stahujte neomezeně s rapidzasms.cz

Toplisty, katalogy:


Statistiky
VĂ­tejte
Stahujte stovky aplikac??? pro Windows Mobile ZDARMA a LEG???LN?!
Tady najdete stovky aplikac??? a her pro Windows Mobile.
Vyberte si kategorii ve vrchní části stránky.


Stahujte Fly Through 3D pro Windows Phone!

Trvalo to měsíc, ale je to tady: Hra Fly Through 3D pro Windows Phone je na oficiálním Marketplace! Certifikace trvala déle než celý srpen letošního roku, jelikož jsem v kódu hry udělal chybu v něčem, co už jsem měl správně (nevšiml jsem si toho a Microsoft měl připomínky), ale stihl jsem to ještě před vydáním Windows Phone 8 (s kterými je nicméně Fly Through 3D také kompatibilní). Stahujte a komentujte!O hře jsem psal už před jejím vydáním, proto zopakuji jenom krátce, o co v ní vlastně jde: Řídíte cvičnou vesmírnou loď, s kterou musíte co nejpřesněji proletět každou vesmírnou branou na trati. Čím přesněji proletíte, tím vyšší skóre získáte, a tím rychleji postoupíte do dalších levelů (kolik přesně bodů potřebujete do další úrovně uvidíte neustále vpravo dole). Ve vyšších levelech se zvyšuje rychlost vaší lodě, ovšem další brány jsou umístěny dál od sebe, takže máte dost prostoru na získání správného směru letu. Jediný způsob, jak ovlivnit jeho rychlost, je chytit prstem zpomalující pulzující krystal, ten čas od času proletí vesmírem okolo vás. Když budete ale nějakou dobu hrát, zjistíte, že vyšší rychlost je výhodná pro přesnější průlet (jakmile do brány jednou vletíte správně, nestihnete uvnitř změnit směr a průlet bude hodnocený jako „Perfect“).

Hru mám v plánu dále rozšiřovat, přidat další herní disciplíny, další lodě, modely ve vesmíru, … Nejdřív ale potřebuji nějakou zpětnou vazbu, co se vám líbí a nelíbí, co byste třeba udělali jinak :). Stáhněte si hru z Marketplace (klidně pomocí tohoto přímého linku ve vašem Windows Phone) a napište komentář (v kterémkoli menu hry stiskněte klíč a potom „review this game“). Chcete-li mě podpořit, můžete si hru koupit za 21,-Kč (to je třeba jako lahev Coca-Coly nebo Cheeseburger u McDonald´s :)).Klikněte na „Zobrazit jednotně“ a podívejte se na video ze hry!

Fly Through 3D pro Windows Phone 7 (moje první 3D hra)

Protože nemám žádný jiný prostor, kam bych napsal o tom, na čem aktuálně pracuji, napíšu sem o hře, kterou s XNA právě vyvíjím pro Windows Phone 7. Je to moje první 3D hra vůbec a dost mě překvapilo, jak je 3D programování s XNA pohodlné. Microsoft XNA je řízené běhové prostředí na vývoj her pro stolní Windows, Xbox 360, Windows Phone 7 a přehrávač Zune. Výhodou je, že projekt v XNA vyvíjený třeba právě pro Windows Phone 7 není složité upravit i pro provoz na všech ostatních jmenovaných platformách.

Hlavní přednost XNA ovšem spočívá v tom, že vývoj her obrovsky usnadňuje. Ačkoli jsem něměl žádné zkušenosti s vývojem 3D her, byl jsem během pár týdnů schopen vytvořit hratelné demo odpovídající mé představě o finální hře. Prostě bomba.

Inspiraci mi dala jedna z prvních větších her, kterou jsem na konci roku 2010 na Windows Phone 7 hrál – Glyder: Adventure Worlds, kde s hlavní hrdinkou plachtíte na rozličných křídlech po různorodých světech (ostrovech) a plníte dovednostní úkoly. Přišlo mi to tehdy jako skvělé využití pohybového senzoru pro pohyb v trojrozměrném světě – ten byl pohodlnější a intuitivnější, než by bylo ovládání stejné hry tlačítky.

Pro Windows Phone 7 není moc dalších her, ve kterých ovládáte pohybovým senzorem něco na principu paraglidingového křídla (jako v Glyder: Adventure Worlds), ale přitom mi to přijde jako velká zábava, takže v mojí hře – Fly Through 3D – budete podobným způsobem ovládat sportovní vesmírnou loď. Úkolem bude co nejlépe prolétávat vesmírnými branami, protože čím přesněji proletíte, tím rychleji se dostanete do dalších levelů (a získáte větší skóre).


Klikněte na „Zobrazit jednotně“, přečtěte si o hře víc a podívejte se na video ze hry a na screenshoty v plném rozlišení!

Curves: Předělávka Achtung, die Kurve! pro dva hráče na jednom Windows Phone 7

I když už tenhle server není dávno aktualizovaný, napíšu sem o XNA hře pro Windows Phone 7, kterou jsem nedávno vydal. Už před několika lety jsem chtěl pro Windows Mobile udělat předělávku staré hry Achtung, die Kurve! od anonymních autorů, ale než jsem se k tomu odhodlal, přišly Windows Phone 7, takže psát něco pro Windows Mobile by už nemělo smysl. S verzí pro Windows Phone 7 jsem si docela pohrál, takže je o dost lepší než ta originální DOSová :).

Pokud náhodou hru Achtung, die Kurve! neznáte, přečtěte si o ní na Wikipedii. Moje verze pro Windows Phone 7 je jiná mimo jiné v tom, že „nezemřete“ hned při prvním nárazu, protože křivka obou hráčů má životy, které se rychle odečítají při průjezdu už nakreslenou křivkou a o něco pomaleji při opuštění displeje. Kromě toho jsou ve hře power-upy měnící po sebrání rychlost křivky (a tím i poloměr zatáčení) nebo její tloušťku. Občas se objeví i power-up dodávající životy nebo takový, který vymaže mapu. Lze hrát na 1, 3 nebo 5 kol a každý hráč si může vybrat barvu svojí křivky.

Hra Curves je zdarma ke stažení na oficiálním Marketplace. Zobrazuje výměnnou reklamu AdDuplex propagující aplikace jiných vývojářů, ale při samotném hraní žádnou reklamu neuvidíte.

Pokud se vám hra bude líbit, nezapomeňte ji na Marketplace ohodnotit!

Pro Windows Phone 7 bych chtěl vyvinout i něco většího, ale protože jsem letos v maturitním ročníku, nemám ani trochu tolik času, kolik bych chtěl a potřeboval. Přesto zkouším v XNA 3D vykreslování a animaci modelů, chtěl bych začít něco s dalším rozměrem :).

Pro screenshoty ze hry Curves klikněte na „Zobrazit jednotně“!

Monopoly Classic 0.0.30

Monopoly jsou třetí velkou 3D hrou (OpenGL ES 2.0), kterou mobilní divize EA vypustila zdarma pro uživatele HTC HD2 a HTC HD Mini. Přemýšlíte, jak by placatá desková hra využila 3D akcelerační schopnosti chipu Qualcomm Snapdragon? Zkuste tuhle verzi pro HTC HD2 a uvidíte!

Celá hra je zpracovaná jako pohled na reálnou hrací plochu v reálném pokoji, kamera se ovšem dynamicky pohybuje tak, aby vždy zabírala právě aktivní část (let kostek po zatřesení zařízením, pohyb vtipně animovaných figurek, …).

Hrát můžete proti telefonu (tři úrovně obtížnosti) nebo s dalšími hráči. Maskot hry vás seznámí s jejím prostředím (že si tahem po ikonách ve spodní části vybíráte, zda chcete hodit kostkami, prodávat nemovitosti nebo je spravovat, že log hry se vysouvá a zasouvá ve vrchní části displeje a podobně) a i s funkcemi jednotlivých obrazovek (pro obchodování nebo správu).

Potřebujete-li si pravidla Monopolů oživit, přečtěte si tento podrobný návod.

Hra vychází z verze pro iOS (iPhone). EA Mobile stojí i za The Sims 3 nebo Need for Speed Shift, všechny dosud vyšlé OpenGL ES 2.0 herní tituly pro Windows Mobile jsou na stránkách distributora. Pro stažení musíte vybrat své zařízení (s Windows Mobile zatím jen HTC HD2 a HD Mini) a vyplnit jeho IMEI číslo (zadejte *#06* na telefonní klávesnici). Pokud se vaše celé IMEI číslo do pole nevejde, musíte si hru stáhnout neoficiálně.

Vzhledem k tomu, že jde o port (hra nebyla původně pro Windows Mobile vyvíjena), mohou nastat problémy s její stabilitou, popřípadě i spuštěním. V obou případech pomáhá restart systému.

Jak zamezit zamykání odemčených Windows Phone 7 při synchronizaci se Zune software

Máte-li svůj Windows Phone 7 odemčený pro nahrávání XAP aplikací mimo Marketplace, jistě jste si vyzkoušeli, že po synchronizaci se Zune software se váš telefon zase zamkne. Neoficiální aplikace potom není možné instalovat, a některé neoficiálně nahrané dříve pak dokonce nejdou ani spustit (většinou ukradené Xbox LIVE hry). Chcete-li následně telefon zase odemknout (aplikací Chevron), nemusí to jít. Na fóru xda-developers.com je už nějakou dobu postup na permanentní odemčení, který popíšu v tomto návodu.

Postup funguje pouze na zařízeních HTC, protože to jsou jediná zařízení, na kterých lze použít neoficiální správce souborů TouchXplorer nutný k nakopírování konfiguračních souborů do složky „\Windows“ v telefonu (je potřeba to udělat ručně, jelikož Windows Phone 7 aplikace nemají z bezpečnostních důvodů právo zasahovat do systémových souborů).

Klikněte na „Zobrazit jednotně“ a přečtěte si, jak zabránit opětovnému zamčení odemčeného Windows Phone 7!

Jak do HTC HD2 nahrát Windows Phone 7

Oficiální update na Windows Phone 7 pro HTC HD2 nevznikl, i když se to původně předpokládalo. Důvodem jsou chybějící tlačítka vyhledávání a fotoaparátu, která každé Windows Phone 7 zařízení musí bezpodmínečně mít. Není ovšem těžké si domyslet, že skutečným důvodem, proč oficiální update pro HTC HD2 v HTC nevytvořili, je podpora prodeje úplně nových Windows Phone 7 zařízení. Majitelé HTC HD2 by si jinak HTC HD7 určitě nekoupili.

Už krátce po vydání HTC HD7 se na internetu objevila videa Windows Phone 7 běžících na HD2, ale až nedávno uvolnila činská skupina hackerů říkající si Dark Forces Team (DFT) první neoficiální veřejnou ROM pro testování. Windows Phone 7 můžete na svém HTC HD2 vyzkoušet i vy, není to vůbec těžké!

Klikněte na „Zobrazit jednotně“ a přečtěte si podrobný návod, jak do HTC HD2 nahrát Windows Phone 7 anebo se podívejte na video!

Jak odemknout každý Windows Phone 7 pro nahrávání neoficiálních aplikací

Jelikož nikdo neví, kdy se Česko stane podporovaným regionem pro Windows Phone 7, nezbývá českým uživatelům nic jiného, než si zařízení odemknout pro instalaci XAP souborů (obdoba CAB z Windows Mobile) ze stolního počítače (chtějí-li používat jiné než freeware nebo demo verze aplikací a her). Nemluvím o warezu, na xda-developers.com i jinde vznikají tzv. homebrew aplikace, což jsou programy, které by Microsoft neschválil pro vystavení na Marketplace (například plnohodnotný správce souborů, emulátory jiných systémů, aplikace měnící prostředí systému, …).

Nejde o žádný složitý hack, pokud byste si zaplatili vývojářskou licenci, dostanete možnost si zařízení odemknout oficiálně (abyste mohli testovat vlastní aplikace na reálném zařízení). Návod v tomto článku popisuje neoficiální cestu. Skvělé je, že telefon můžete po odemčení zase kdykoliv zamknout.

Klikněte na „Zobrazit jednotně“ a podívejte se na kompletní návod na odemčení každého Windows Phone 7 zařízení!

Klidné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok 2011!

Vážení čtenáři, dovolte mi, abych vám jménem našeho serveru popřál klidné a veselé prožití vánočních svátků a šťastný a úspěšný nový rok 2011! Rok 2010 se stal rokem příchodu nového systému Windows Phone 7 a odchodu starého: Windows Mobile. Neznamená to, že by Microsoft svůj nejsilnější mobilní systém přestal podporovat, ale už se nedočkáme jeho dalších verzí. Windows Mobile 6.5.3, které se poprvé objevily na Sony Ericssonu Aspen, jsou poslední oficiální verzí Windows Mobile.

Server Windows Mobile Downloads byl založen 23. prosince 2007 na freehostingu IC.cz. Během následujícího roku se stal nejnavštěvovanějším portálem zaměřeným výhradně na freeware pro Windows Mobile v Česku a byla mu nabízena spolupráce nebo podpora od známých i méně známých serverů zaměřených na mobilní technologie. Dnes již neaktivní informační server PDAmobile.cz nám v začátcích poskytl potřebné serverové kapacity (původně mělo dokonce celé Windows Mobile Downloads běžet jako dceřiný portál serveru PDAmobile.cz). Formou sdílení článků a především databáze freewaru jsme nějakou dobu úzce spolupracovali se stále aktivním serverem WMMania.cz, u jehož zrodu jsme stáli. Dodnes udržujeme partnerství s pravděpodobně nejvýznamnějším českým serverem o chytrých zařízeních SmartMania.cz.

V současnosti běžíme na vlastním VIP hostingu od IC.cz s garantovanou dostupností 99,5% a MySQL databází na vyhrazeném serveru. Navštěvujete-li nás pravidelně, mohli jste na vlastní oči zažít, že VIP hosting od IC.cz příliš VIP není (pokud ovšem zkratka neznamená něco jako „Velmi Idiotsky Pomalý“), dostupnost serveru je reálně pouze okolo 99% (každá stá návštěva může být v průměru neúspěšná, což statisticky znamená, že přijdeme asi o 20 čtenářů denně), avšak při pohledu na diskový prostor (vzhledem k našemu zaměření jde o klíčový parametr hostingu) je cenově velmi výhodný.

Proč jsem napsal takový krásný přehled? Pokud sledujete novinky okolo Windows Phone 7, neuniklo vám, že veškeré aplikace pro tento nový systém bude možné instalovat pouze z oficiálního Marketplace, Microsoft tím zcela radikálně a globálně vyřešil problém, který se servery, jako je tento, snaží velmi nedokonale řešit: Umístit všechny aplikace na jediné místo.Jak to bude s Windows Mobile Downloads dál? Klikněte na „Zobrazit jednotně“!

Velká recenze HTC HD7

HTC HD7 je zařízením s největším displejem z řady těch úplně prvních s očekávaným systémem Windows Phone 7, a protože má HTC v Praze svou první prodejnu v Evropě, začal se u nás tento model, v pořadí již třetí zařízení ze série HD, prodávat docela rychle navzdory tomu, že Česká republika není žádným z primárně podporovaných regionů pro Windows Phone 7. To znamená, že v systému chybí česká lokalizace.

Kromě toho nemůžete nakupovat na Marketplace (aplikace, hry ani hudbu), jste omezeni na stahování freewaru a trial verzí. Je však pouze otázkou měsíců, kdy bude podporována i Česká republika a čeština, přestože přesné datum zatím stanovené není.

V žádném případě to neznamená, že nemá smysl si koupit Windows Phone 7 zařízení právě nyní. Nový systém má hodně co nabídnout, je kompletně optimalizován pro nové chipy Qualcomm a staví na myšlence kompatibility všech aplikací na všech Windows Phone 7 zařízeních.

Chcete si HTC HD7 pořídit? Přečtěte si nejdřív velkou recenzi a zjistěte, jak na tom HD7 ve skutečnosti je!

Jak vyměnit microSD kartu v HTC HD7

Vlna prvních Windows Phone 7 zařízení se prodává pouze s 8GB microSD kartou, což by nebyl žádný problém, kdyby šla pohodlně vyměnit. U většiny to bohužel nejde, výměnou karty přijdete o záruku. Windows Phone 7 totiž s kartou zacházejí úplně jinak než jiné systémy. Po prvním spuštění kartu naformátují a připojí ji k vnitřnímu úložišti, takže vznikne jednotné pole. Když kartu vyndáte, nebude čitelná nikde jinde, než zase ve vašem telefonu. Protože mi 8GB karta v HTC HD7 nestačila, rozhodl jsem se ji vyměnit za 16GB (samozřejmě není problém použít jakoukoliv, ale dostatečně rychlou, větší kartu). Natočil jsem pro vás video, na kterém je vidět, jak jsem to udělal.

Na internetu jsou k dispozici videa a články o tom, jak lze kartu v HTC HD7 vyměnit bez ztráty záruky. Těm nevěřte, jde prostě jenom o to, že vynálezci těchto řešení vyšroubují pouze šroubky bez nálepky „VOID“ a plast chránící kartu ohnou tak, aby se k ní dostali. Nemyslete si, že jenom kvůli tomu, že na jednom šroubku zůstane bezpečnostní nálepka, nebude poznat, že jste zařízení otevřeli. Už jenom kvůli odření barvy šroubků (i opatrným šroubováním) nebo odlepením pásky kryjící kartu to bude na první pohled jasné.

Rozhodnete-li se kartu vyměnit, vzdáváte se záruky a všech dat ve svém zařízení. Budete potřebovat hvězdicový šroubovák Torx číslo 5 a rychlou micoSD HC kartu (v HTC HD7 je defaultně karta od SanDisku, já jsem ji vyměňoval za stejnou, jenomže 16GB). Kdyby vás zajímalo, jak Microsoft zákaz výměny karet komentuje, vězte, že tvrdí, že karty musí být speciálně vybrané, aby každé Windows Phone 7 zařízení dosahovalo optimální rychlosti.

Jakmile máte šroubovák a kartu, je už výměna jednoduchá: Sundáte oba zadní kryty (na tom spodním je anténa) a vyšroubujete spodní část šroubků (plastový rám není nutné celý sundávat, stačí ho vyklopit). Potom odstraníte hadrovou pásku držící kartu a vyměníte ji za novou (kartu, ne pásku), načež zařízení zase složíte. Telefon ji nejprve bude ignorovat, je nutné provést hard reset (přijdete o všechna data v telefonu) v „Settings“ -> „about“ -> „reset your phone“, aby došlo k jejímu naformátování a připojení. Potom už se můžete těšit z 16GB (nebo 32GB) HTC HD7.

Klikněte na „Zobrazit jednotně“ a podívejte se na videopostup.

Métro 5.9.2

Cestujete-li bez auta, bude pro vás tato aplikace k nezaplacení. Má databázi městské hromadné dopravy pro více než 400 měst (samozřejmě včetně těch českých). Dokáže vám vyhledat a podrobně vypsat spojení odkudkoli téměř kamkoli (v daném městě). Podle vygenerované trasy se potom můžete řídit, přímo ji vložit do kalendáře nebo přidat ke kontaktu.

Nová verze 5.9.2 tradičně aktualizuje soubory měst.

Přiložená složka „Města (PDB)“ obsahuje soubory s informacemi o hromadné dopravě pro každé město. Do složky s nainstalovaným programem v zařízení („\Program Files\Metro\“) stačí nakopírovat jen ty PDB databáze, které potřebujete. Nenakopírujete-li žádné, program vám nabídne stažení aktuálních z internetu. K dispozici je čeština („Options“ ->„Preferences“)

Po spuštění vyberte požadované město, označte ho a potvrďte (bílým palecem). Do vrchního pole vyplňte odkud cestujete (zobrazí se seznam) a do druhého pole kam cestujete. Klikněte na ikonku červeného panáčka, hned získáte podrobný výpis nejrychlejšího a nejkratšího spojení. Ikonka kolejí zobrazí kompletní síť hromadné dopravy, hvězdička zajímavá místa a otazník informace k dopravě daného města.

Autoři zpracovali popis s návodem dostupný na oficiálních stránkách (přeložená verze).

Ve staženém balíku najdete verzi pro Windows Mobile Professional a Classic (s dotykovým displejem) a Windows Mobile Standard (bez dotykového displeje). Na oficiálních stránkách je kromě dalších informací i verze pro další platformy (iOS, PalmOS, Symbian, BlackBerry…) a starší procesory.

(Screeny pocházejí ze starší verze 5.8.5)
Twitter


Vyhledávání
Twiter